Кривоконь О.Г. – Доктор історичних наук

Історія вітчизняного тракторобудування – одна з найбільш загадкових сторінок української історії науки і техники. Мало хто знає, що серійне виробництво тракторів вперше було запущено на території нашої держави – у Харкові. Тракторобудування виховувалось на таких заводах як Харківський паравозобудівний завод (нині Завод ім. Малишева), Харківський тракторний завод, Харківський завод транспорнтих самохідних шасі та інших. На цих підприємствах було створено конструкторські колективи, які можна прирівняти до шкіл тракторобудування.

Саме ця галузь і зацікавила Олександра Григоровича Кривоконя як поле наукових пошукань. Його доробки з історії тракторобудування є унікальними та визнані вже у багатьох країнах.

Сьогодні й Міністерство освіти і науки України визнало вклад О.Г. Кривоконя у вітчизняну історію, присвоївши йому вчене звання Доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.07 “Історія науки і техніки”. Тема дисертації: “Розвиток тракторобудування в Україні в контексті світового прогресу (1920-ті – 1980-ті рр.)“. Захист відбувся 19 травня 2016 року у місті Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *