Візит президента Фонду Потомак до ХДАВП: як це було?

Завершальним акордом першого літнього місяця став візит до ХДАВП американського професора стратегії і практики Джорджтаунського університету та президента незалежної комерційної організації з питань поліпшення якості суспільного розвитку й спрямування вектору національної політики Фонду Потомак Філіпа А. Карбера у супроводі директора департаменту стратегічного розвитку, начальника управління проектною діяльністю ДК «Укроборонпрому» В. В. Нікітченка та персонального перекладача.

Мета даної зустрічі – ознайомившись із виробничими потужностями ХДАВП, обговорити можливість дострокового співробітництва в сферах фінансування, виробництва, постачання й експлуатації наших літаків.

Саме тому тільки-но іноземна делегація прибула на територію підприємства й привіталася з його генеральним директором О. Г. Кривоконем, відразу розпочалася насичена програма огляду заводу: агрегатно-складального виробництва, ділянки герметизації кесонів крил, зібраних літаків, музею авіації й експозицій просто неба.

Натомість остаточно обговорити нюанси подальших дій вдалося вже в ході самих перемовин, де інтереси ХДАВП представляли генеральний директор О. Г. Кривоконь, заступник генерального директора – головний інженер В. І. Алейніков і заступник генерального директора – директор департаменту ЗЕД та маркетингу Ю. О. Букрєєв.

Насамперед містер Філіп зацікавився багатоцільовим транспортним літаком Ан-74, про можливості якого, за його словами, він навіть не здогадувався. Тож було висвітлено основні переваги і недоліки сімдесят-четвірки, зокрема, із одного боку, значне споживання нею палива, а з іншого – кращі, ніж у конкурентів тієї самої категорії вантажопідйомності, швидкісні показники.

Крім того, зупинилися й на питанні визначення термінів, за які ХДАВП зможе виконати потенційні замовлення з урахуванням необхідності закупівлі матеріалів, безпосереднього збирання, випробування тощо. А це, у свою чергу, порушило актуальну проблему виникнення нинішнього кризового становища на заводі через фінансовий розрив унаслідок неправильного використання попередниками кредитних ресурсів, втрату основного Замовника й зневіру народу в дієздатність організації.

Магістральна лінія переговорів стосувалася важливості модернізації, заміни двигунів і пересертифікації. Як відомо, О. Г. Кривоконь на Міжнародному паризькому авіасалоні «LeBourget-2017» обговорював із представником американської багатогалузевої корпорації «General electric» Джоном Вайтом можливість замовлення у них двигунів. Містер Філіп визнав ідею співробітництва з «Generalelectric» з питань виробництва двигунів досить розумною, яка, за умови створення детального плану із обґрунтуванням необхідної суми коштів, володіє перспективою створення передумов для виходу нашого підприємства зі скрутного становища.

Отже, перемовини із американською делегацією виявилися досить змістовними, а сам містер Філіп зацікавився командою ХДАВП, підкресливши його потенційні можливості та зрозумівши, що може допомогти у вирішенні актуальних питань модернізації і реалізації літаків, а також сприяти конструктивній комунікації із «General electric» і «Pratt & Whitney Canada». Така підтримка нині була б дуже доречною, тому ми вдячні за візит американському гостю та готові до подальшої співпраці.

Джерело: Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *